Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Marakuja – mučenka (Passiflora edulis Sims.)

Velmi aromatické ovoce s kyselou chutí, původem z Brazílie, plné vitamínů (A, B, C) a s asi nejvyšším obsahem železa ze všech druhů ovoce. Právě díky vysokému obsahu železa je maracuja velmi vhodná pro lidi trpící anémií. Vždy ale byla využívána k posilování celkové imunity. Obsahuje celou řadu antioxidantů chránící tělo před působením volných radikálů, které může vést k srdečním onemocněním, předčasnému stárnutí či rakovině. Právě díky antioxidantům a řadě dalších prospěšných látek, se konzumací tohoto ovoce zvyšuje antikarcinogenní (proti-rakovinová) aktivita v těle.  Díky vitamínu A, který má také protirakovinné účinky, maracuja přispívá i ke zdraví pokožky a očí a její příjem je prevencí před onemocněními jako je makulární degenerace (ztráta centrálního vedení), noční slepota či katarakta (šedý zákal). Prostřednictvím vlákniny podporuje lepší trávení a díky obsaženému draslíku snižuje krevní tlak a reguluje správnou rovnováhu tekutin v těle. V kombinaci s dalšími minerály jako je měď a železo, které v ovoci také nalezneme, zlepšuje maracuja i oběhový systém. Podporuje také zdraví kostí, dokáže léčit nespavost a zklidňovat respirační problémy jako je astma.