Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Rozpustná glukózová vláknina

Jedná se o snadno rozpustný zdroj vlákniny, který se přidává do potravin a nápojů. Tato vláknina má prebiotické účinky a je spotřebiteli velmi dobře snášena. Obsahuje 70 % vlákniny a 10 % cukru v sušině. Přirozeně nápoje a potraviny osladí, díky tomu je možné do nich přidávat méně cukru, navíc má nízký glykemický index. Je stabilní a je vyráběna jako sirup. Vyrábí se bez GMO.

Je to nový typ vlákniny poskytující metabolity produkující energii. Získává se z jedlého škrobu ošetřením teplem, kyselinami a enzymy, bez odstranění cukru. Skládá se z polymerů obsahujících glukózu s glukosidovými vazbami α (1-4) a α (1-6), stejně jako α / β (1-2) a α / β (1-3).

Ekvivalent dextrózy ≥ 20%.