Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Tužebník jilmový (Filipendula ulmaria) extrakt

Patří do čeledi růžovitých, přezdívá se mu rostlinný aspirin. Je to vlhkomilná bylina, trvalka rostoucí téměř po celé Evropě s vysokou lodyhou, řapíkatými listy a drobnými květy. V minulosti se využívala k provonění obydlí, velmi si jej oblíbila královna Alžběta I. Pro svou sladkou vůni a krásné květy byl často používán ve svatebních kyticích, přidával se i do ovocných šťáv a medoviny. Roku 1839 objevil německý chemik, že se v jeho poupatech nachází salicin, což je silné analgetikum, navíc snižuje horečku a je protizánětlivý. Samotný salicin měl silné vedlejší účinky, proto chemickými úpravami vznikla kyselina acetylsalicylová, tedy náš známý aspirin. Extrakt z rostliny samotné tak silné účinky jako aspirin nemá, přesto působí proti bolesti, horečce a je účinný na záněty. Může se použít při bolestech hlavy, menstruačních bolestech, při artritidě. Neužívejte ho v těhotenství a při kojení, dále pokud máte astma nebo citlivost na aspirin. Rovněž se mu vyhněte, pokud trpíte na jakékoli onemocnění zažívacího traktu!