Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Uhličitan hořečnatý

Bílá, prášková směs, přirozeně se vyskytující jako dolomit a magnesit, poskytující tělu široké spektrum léčivých vlastností ve formě doplňku stravy. Účinnou složkou této látky je hořčík, minerál, který tělo potřebuje, aby správně fungovalo. Je důležitý zejména pro správnou funkci ledvin, srdce a svalů. Podstatný je ale také pro kosti a zuby. Nicméně nejdůležitější funkcí je aktivace enzymů, které jsou významné pro správné fungování těla, reguluje ale i hladiny dalších minerálů a jejich přínos k výrobě energie. Právě co se týče energie, je podstatné, aby tělo mělo hořčíku dostatek. Podílí se na její tvorbě tím, že aktivuje adenosin trifosfát neboli ATP. Uhličitan hořečnatý je při řešení nedostatku hořčíku výbornou volbou, jelikož dokáže pomoci vrátit tělu minerály na správnou úroveň a zároveň jeho užívání slouží k prevenci vzniku jeho nedostatku. I pro osoby, které trápí poruchy s trávením a špatná funkce žaludečních šťáv, je tato forma hořčíku nejlepší variantou. Uhličitan hořečnatý dokáže pomoci také lidem, kteří trpí migrénami. Jeho užívání dokáže zabránit nástupu těchto bolestivých stavů.