Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Acetyl-L-Carnitine

Popis: Acetyl-L-Carnitine (zvaný tako jako ALCAR) je aminokyselina (stavební kámen pro bílkoviny), která se přirozeně vytváří v těle. Jde o acetylovanou formu L-Carnitinu. Tělu pomáhá produkovat energii. Tato aminokyselina je důležitá pro funkci srdce, mozku (pozitivně ovlivňuje paměť) a pohyby svalů. Pomáhá také transportovat lipidy a mastné kyseliny do buněčných mitochondrií, čímž pomáhá stimulovat proces rozpadu tuku uvnitř buněk. Proto je často využíván v doplňku jako pomůcka k hubnutí.  Mnoho sportovců využívá ALCAR ve spojitosti s lepším sportovním výkonem, ale také pro jeho schopnost snižovat úroveň poškození ze cvičení. Jeho používání výrazně snižuje únavu a selhání svalové kontrakce, což se projevuje například rychlejší obnovou. ALCAR také zvyšuje produkci testosteronu, pomáhá zvyšovat kostní a svalovou hmotu a může zvýšit sexuální chování u mužů i u žen. Některé studie také ukázaly možný vliv na lepší smyslové vnímání, zejména v oblasti zraku a zvuku. Využívání tohoto doplňku je také spojováno s onemocněními jako jsou deprese, Alzheimerova nemoc, Downův syndrom, Peyronieho choroba (onemocnění penisu), ale také neplodnost nebo symptomy menopauzy (nízké hladiny testosteronu v důsledku stárnutí).