Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Arašídy

Velmi energetická potravina, řadící se mezi luštěniny, oblíbená zejména mezi sportovci. Jde o poměrně bohatý zdroj proteinů, ale zejména je to potravina s vysokým podílem mononenasycených tuků a kalorií. Při hubnutí jsou také dobrou volbou, jelikož obsahují „dobrý tuk“, který pomáhá tělu při trávení, vyprazdňování a celkovému správnému chodu metabolismu. Arašídy obsahují celou řadu vitamínů, jako je vitamín E, a minerálů (Mg, Ca, Fe, Se a další), které působí antioxidačně, regeneračně nebo podporují svalový růst. Všechny tyto přítomné látky přispívají také k podpoře zdraví kardiovaskulárního a nervového systému, k prevenci cukrovky a pomáhají také zlepšovat paměť.  Důležité je ale zmínit, že kromě mnoha pozitivních látek, kterými arašídy oplývají, jsou také řazeny mezi silné alergeny.