Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Borůvky (Vaccinium corymbosum)

Popis: Borůvky patří mezi potraviny velmi bohaté na antioxidanty (vitamín C a E, antokyany, betakaroten a další), které chrání naše tělo před patologickými změnami. Mohou působit i preventivně před některými typy rakovinného bujení, infarktem a také jejich konzumace může chránit obézní muže a ženy s metabolickým syndromem před srdečními problémy. Byl prokázán také vliv zvýšené konzumace na významný pokles krevního tlaku u žen s hypertenzí po menopauze. Borůvky také zklidňují nervový systém, mají protistresový účinek a zpomalují stárnutí mozkových buněk a celkový proces stárnutí organismu. Také zlepšují zrak, což ocení zejména lidé pracující dlouho s počítačem. Oči se unaví později. Příznivě také působí na trávicí a močové ústrojí a mají dobrý vliv nejen na snížení hladiny cholesterolu v krvi