Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Čekanka obecná (Cichorium intybus)

Rod Cichorium (Asteraceae) je tvořen šesti druhy, přítomný hlavně v Evropě a Asii. Cichorium intybus, běžně známý jako čekanka, se používá jako náhražka kávy, ale je také široce používán k léčbě různých onemocnění od ran po diabetes.

Podle evropské monografie zahrnuje tradiční používání kořenů čekanky úlevu od příznaků souvisejících s mírnými poruchami trávení (jako je pocit plnosti břicha, plynatost a pomalé trávení). Jsou známé antimalariální účinky. Květy čekanky (Cichorii flos) se používají jako bylinná léčba každodenních nemocí, jako léčba žlučových kamenů, zánětů trávící soustavy, řezných ran a modřin. Semena čekanky i jiné části rostlin se používají pro různá onemocnění jater. Čekanka je známá také antimikrobiální, antiparazitickou aktivitou. Obsažené látky účinkují také protizánětlivě, tlumí bolest. Lze využít při alergiích nebo jako antioxidant.