Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Citrón

Jak je jistě známo, citrón je bohatým zdrojem vitamínu C, ale také vlákniny a řady dalších prospěšných látek. Výzkumy ukazují, že právě všechny tyto látky prokazatelně snižují riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění a hladinu cholesterolu v krvi. U citrónu se také uvádí, že by mohl fungovat jako dobrý pomocník při hubnutí. Například tím, že díky obsaženému pektinu, rozpustné vláknině, která je hned pod slupkou, dojde v žaludku k jejímu roztažení a tím dojde k pocitu sytosti a plnosti po delší dobu. Pektin ale také zlepšuje zdraví trávicího traktu a zpomaluje trávení sacharidů a škrobů, i proto je citrón výbornou součástí našeho jídelníčku. Prostřednictvím vitamínu C a kyseliny citronové zase dochází k lepšímu vstřebávání železa z jiných rostlinných zdrojů a tím tak citrón pomáhá chránit tělo před vznikem sideropenické anémie (anémie z nedostatku železa). Dle studií také může být vhodnou prevencí před vznikem některých druhů rakoviny a pití citronové šťávy nám zase může pomoci v boji s ledvinovými kameny.