Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Citrus aurantium (Pomerančovník hořký)

Popis: Citrus aurantium neboli pomerančovník hořký, ale také kyselý nebo zelený pomeranč. Jde o ovoce, které je v tradiční čínské medicíně známé jako zhi shi. Je používán ústy, ale také aplikován na kůži. Při zevní aplikaci může být účinný při léčbě plísňových infekcí kůže, jako je pásový opar, mykózy nohou nebo svědění. Dále je používán pro gastrointestinální poruchy, včetně zácpy a průjmu. Výzkumy také ukazují, že konzumace plodů tohoto ovoce může mít vliv na nižší hladinu cukru v krvi u lidí trpících diabetem. Díky obsahu synefrinu se podílí na snížení tělesné hmotnosti. Na druhou stranu, kůra se také používá ke zlepšení chuti, ale také pro krvácení ze sítnice, vyčerpání doprovázející nachlazení, bolesti hlavy, nervů, svalů, kloubů, pohmožděniny, otoky žil (flebitida), a proleženiny. Dále je možno zmínit i podporu léčby při chronickém únavovém syndromu, anémii nebo rakovině. Jelikož tuto rostlinu je možno téměř celou zpracovat, její pozitivní účinky na lidský organismus jsou velmi široké.