Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Echinacea

Popis: Echinacea (třapatka) je tradiční léčivá bylina severoamerických indiánů. Echinacea je známá především jako prostředek pro prevenci a léčbu onemocnění horních dýchacích cest (chřipka, nachlazení, tuberkulóza a další). Navíc posiluje imunitní systém, působí protizánětlivě a bojuje proti infekcím. Výzkumy ukazují, že je užitečná i při léčbě rakoviny. Užívá se také k potlačení bolesti a zlepšuje stav zažívacího traktu. Pomáhá vylepšit duševní zdraví (zmírňuje projevy ADHD, deprese, stresu a sociální fobie). Urychluje hojení ran a pomáhá při problémech s pokožkou. Pro léčivé účely se používají tři druhy: Echinacea angustifolia (třapatka úzkolistá), Echinacea pallida (třapatka bledá), Echinacea purpurea (třapatka nachová).