Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
 1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
 2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
 3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
 4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
 5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
 6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
 7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
 8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Elecampane (Inula helenium)

Elecampane je původem z Evropy a Asie. Vysušené kořeny a oddenky se shromažďují na jaře nebo na začátku zimy a používají se v rostlinných přípravcích. Elecampane se používá v lidové medicíně po tisíce let. Elecampan byl ceněn pro jeho vylučující vlastnosti, napomáhá vykašlávání hlenu z plic. Podporuje menstruaci. Je používáno jako tonikum a jemný stimulant pro podporu pocení, zvláště při zmírnění běžného nachlazení. Elecampanový kořen a oddenek obsahují přibližně 1 až 4% těkavých olejů. Většina těchto těkavých olejů se skládá ze seskviterpenových laktonů, včetně alantolaktonu. Elekampane má také velmi vysoký obsah v inulinu (44%) a slizu.

 

 • Plíce – kašel a bronchitida.

→ vykašlávání

→ proti křečím

→ dráždivý kašel

 • Bylina má dvojí účinek na očištění a uklidnění bronchiálních membrán; nejprve svým obsahem slizu (inulinu) působí uklidňujícím způsobem a má uvolňující účinek a následně éterické oleje stimulují a fungují jako silné expektoranty (podporují vykašlávání).
 • Trávení/zažívání – bylina je hořká = stimulátor pro trávení a chuti k jídlu.
 • Anti-patogen – působí proti plísním, parazitům, bakteriím