Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Erythritol

Cukrový alkohol s nulovým obsahem kalorií, přitom se stejnou chutí jako běžný cukr. Alternativní náhrada běžného cukru vyskytující se přirozeně v mnoha potravinách, zvířatech i rostlinách, ale také i v mikroorganismech. Některé studie ukázaly, že užívání erythritolu může pomáhat snižovat obezitu u dospělých nebo zvládat cukrovku tím, že nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Díky sladké chuti tohoto sladidla, která se uvolňuje z ovoce či zeleniny, může být považován také za prevenci zubního kazu. Mimoto během svého rozpouštění může vyvolat pocit ochlazení v ústech. Erythritol také obsahuje antioxidanty, což je příznivé pro boj s volnými radikály. Velice dobře se v těle vstřebává, proto může pomoci snižovat například i trávící problémy.