Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Fosfolipidy

Esenciální fosfolipidy jsou látky přirozeně se vyskytující v našem těle a jsou součástí buněčných membrán s cholesterolem, glykolipidy a bílkovinami. Jsou složené z mastné kyseliny, cholinu, glycerolu a kyseliny fosforečné. Vyskytují se v lidském těle, ale také u zvířat, rostlin, řas a některých mikroorganismů.
Pozitivně ovlivňují stavbu a funkci jaterních buněk, zvyšují regenerační činnost jater a zlepšují jejich činnost. Podporují obnovení a normalní funkce jaterní buňky.

Jsou například součástí v lecitinu, který je vlastně složen ze směsi fosfolipidů. Lecitin se vyskytuje ve svalech, srdci, mozku, plících, játrech, ale také i v krevním řečišti. Fosfolipidy se rovněž podílejí na trávení tuků v organismu. Tuky nejsou ve vodě rozpustné, proto se musí v organismu rozpadnout do tukových kapének neboli micel, které jsou pro trávení vhodnější a právě fosfolipidy se na takovém procesu podílejí.

Jejich nedostatek může zhoršit duševní výkonnost, paměť, koncentraci nebo může způsobit únavu. Pokud máme málo fosfolipidů, v buňkách může také dojít k nedostatečnému zásobování buněk živinami a odvodu odpadních látek. Což se projevuje malátností, únavou a menší odolností vůči infekčním a civilizačním onemocněním.