Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

HMB (beta-hydroxy-beta-metylbutyrát)

Popis: HMB je přirozeným metabolitem (produkt látkové přeměny) esenciální aminokyseliny leucinu, přeměně na HMB podléhá v těle přibližně 5-10 % leucinu. Užívání HMB vede k nárůstu síly a svalové hmoty. HMB podporuje proteosyntézu (vytváření nových bílkovin), současně snižuje proteolýzu (rozpad bílkovin), zmenšuje poškození svalů a brání vylučování kortizolu (stresový hormon), celkově tedy vykazuje jak anabolické, tak i antikatabolické účinky. HMB navíc působí protizánětlivě, pozitivně ovlivňuje imunitní systém, v kombinaci s některými aminokyselinami brání rozvoji kachexie (celková sešlost a slabost), zlepšuje hojení ran a snižuje koncentraci močoviny (odpadní látka, pomocí které se vylučuje z těla nadbytečný dusík).