Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Jahody (Senga sengana)

Popis: Jahody, potravina nejen osvěžující, šťavnatá a chutná, ale také bohatá na živiny a antioxidanty, které působí proti volným radikálům. Jsou přirozeně nízkokalorické a rovněž zdrojem tekutin (až 85%), což může být zajímavé nejen pro sportovce. Díky vysokému obsahu vitamínu C pomáhají jahody při nachlazení a celkově posilují imunitu. Dále mohou působit preventivně proti rakovině a očním vadám, vedoucím ve stáří až ke ztrátě zraku. Vliv vitamínu C v jahodách se také odráží v pružnosti a odolnosti naší pleti, protože je velmi důležitý pro tvorbu kolagenu. Další studie také prokázaly, že kyselina ellagonová, vyskytující se v jahodách, zabraňuje také destrukci kolagenu a mimo to zabraňuje i rozvoji rakoviny. Jahody dále posilují srdce a nervovou soustavu, podporují krevní oběh v celém těle a působí jako prevence arteriosklerózy. Díky obsažené vláknině podporují peristaltiku střev a pomáhají při cukrovce 2. typu a proti dně.