Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Kakaové boby (Theobroma cacao)

Popis: Kakaový bob, další superpotravina, která obsahuje celou řadu bioaktivních živin. Je významným zdrojem antioxidantů, které chrání tělo před působením volných radikálů. Stravu bohatou na antioxidanty ocení zejména sportovci, protože cvičení zvyšuje tvorbu volných radikálů. Dále jsou kakaové boby také nejlepším zdrojem hořčíku, který je přítomen u řady enzymatických reakcí, včetně syntézy tuků, bílkovin a nukleových kyselin, svalové kontrakce a relaxace, zdraví srdce a stavby kostí. Další studie prokázala vliv konzumace kakaa na posílení vytrvalosti při cvičení. Kakao je ale také bohaté na řadu dalších minerálních látek jako je draslík nebo železo. Má celou řadu zdravotních výhod, mezi které patří například snižování rizika srdečního infarktu, mozkové mrtvice, snižování krevního tlaku a pro sportovce relaxaci svalů. Ovlivňuje pozitivně i náladu, funkci mozku a snižuje stres a deprese.