Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Karoteny

Jak je již obecně známo, zdravotní přínos karotenoidů vychází z jejich aktivity vitamínu A (retinolu) v těle.  V přírodě se jich vyskytuje přes 600 druhů, ale nejčastěji slyšíme o beta-karotenu, luteinu, zeaxantinu, kanthaxanthinu, beta kryptoxanthanu a lykopenu. Účinek se projevuje v podpoře kůže, imunitního systému, srdce a očí. Působí jako antioxidanty, které chrání buňky před nebezpečím volných radikálů, které se v těle vytváří během fyzické aktivity. Již toto je velký důvod, zejména pro sportovce, proč je zahrnout do své pravidelné diety. Zároveň i díky antioxidačním vlastnostem dochází k podpoře kardiovaskulárního systému. Aby ale karoten v těle mohl správně fungovat a měnit se v tolik prospěšný vitamín A, je důležité mít jídelníček správně vyvážený. To zahrnuje i dostatečné množství tuků (energie), které jsou k přeměně nutné, a bez kterých by mohlo docházet k tzv. avitaminóze (nedostatku). Dokáže podpořit nejen skvělé atletické výkony v různých druzích sportu, ale také dokáže předcházet řadě degenerativních onemocnění, jako je například makulární degenerace oční sítnice.