Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Koenzym Q10

Popis: Koenzym Q10, známý také jako ubichinon nebo ubidekarenon, je molekula přirozeně produkovaná v každé buňce lidského těla. Svým složením se podobá vitamínům a nesprávně tak bývá někdy i označován. Napomáhá mitochondriím, energetickému centru buněk, při tvorbě ATP, energetické molekuly. Je rovněž významným antioxidantem, který chrání naše tělo před nebezpečnými volnými radikály a zvyšuje celkovou obranyschopnost organismu. Se stoupajícím věkem schopnost vlastní produkce klesá a je tedy žádoucí doplňovat dostatečné množství vhodnými potravinami nebo doplňky stravy. Koenzym Q10 se v malém množství přirozeně vyskytuje v široké řadě potravin jako např. hovězí maso, sardinky, olivový olej, makrely, arašídy a další. Nedostatek koenzymu Q10 bývá často spojován s různými onemocněními, jako např. fibromyalgie, infarkt myokardu, deprese, Prader-Willi syndrom, mužská neplodnost, Peyronieho choroba, migrény nebo Parkinsonova choroba.

Aplikace: při sportu, při potížích s dásněmi, při únavě, stresu a namáhavé práci, pro zdravé a výkonné srdce