Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Kola oříšek, extrakt

Nejen díky vysokému obsahu kofeinu je tato látka ceněna v mnoha západoafrických zemích pro své účinky, jako stimulant centrálního nervového systému, srdce a svalů.  Extrakt pochází ze semen stromu Kola vera, také známého jako Cola nitida a Cola acuminate.  Je využíván jako přirozený doplněk energie a také například při pomoci s obezitou.  Kola oříšek, ve formě extraktu, je možno použít také jako diuretikum (tzn. že pomáhá tvořit a vylučovat moč, proto je vhodné dodržovat pitný režim). Tato látka pomáhala ale také při bolestech hlavy, revmatismu, černému kašli či astmatu. Podíl tříslovin v této látce se ale nejvíce podílí na tlumení průjmů a střevních potíží, protože fungují podobně jako dezinfekce.