Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Kreatin monohydrát

Popis: Kreatin (N-(aminoiminomethyl)-N-methyl-glycin) je tělu vlastní látka, která se běžně vyskytuje v potravinách, především v mase, vejcích a rybách. V organismu se vytváří z aminokyselin argininu, glycinu a metioninu. V lidském těle se více než 95 % kreatinu nachází v kosterním svalstvu, u 80kg muže je celkové množství kreatinu cca 120 g. Užívání kreatin monohydrátu vede ke zvýšení zásob kreatinu ve svalech, což podporuje vyšší výkonnost při vysoce intenzivní aktivitě a pomáhá k nárůstu svalové hmoty. Kreatin monohydrát není jen bezpečný a prověřený ergogenní (zvyšující výkon) doplněk stravy, ale má také terapeutické využití, napomáhá při léčbě nervosvalových poruch a může zpomalit nástup některých neurodegenerativních chorob (např. Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba).