Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Cystein

Popis: Jedná se o neesenciální aminokyselinu, která může být v našem těle vyráběná z jiné aminokyseliny, methioninu, za přispění vitamínu B6 (pyridoxinu). Stavební blok bílkovin, zejména kolagenu v kůži a beta-keratinu ve vlasech a nehtech. Cystein je také glukogenní aminokyselina, která v našem těle může být přeměněna na glukózu. Tudíž její doplňování může přispět ke zlepšení stavů hypoglykémie. Jde o významné detoxikační činidlo a v podstatě chrání tělo před zářením a chemickými vlivy, včetně kouření a alkoholu. Řadí se tedy mezi silné antioxidanty a odklizeče volných radikálů. Je také protisklerotická, může brzdit rozvoj artritidy nebo zlepšovat odkašlávání při bronchitidách a jiných onemocnění respiračního traktu. Je zdrojem síry a kromě toho je také prekurzorem aminokyseliny cystinu a antioxidantu glutathionu, jehož je složkou.