Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Malina

Malina je plodem Ostružníku maliníku (Maliníku obecného). Ten pochází z Evropy, hojně rozšířen byl i v Asii. Červené barvivo obsažené v malinách obsahuje vysoké množství účinných antioxidantů zvaných antokyanosidy. Ty pomáhají předcházet poškození buněk způsobeném reaktivními molekulami kyslíku (volnými radikály). Antokyanosidy mají také příznivý vliv na zdraví očí, v ranném stádiu šedého zákalu dokonce působí jako účinné léčivo.

Maliny působí protizánětlivě a pomáhají snižovat horečku. Jsou výborné na ranní nevolnosti v těhotenství. Plod obsahuje vitamíny C a E, selen.