Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Micelární kasein (Micellar Casein)

Popis: Kasein je jeden z hlavních druhů bílkovin nacházející se v mléce. Micelární kasein je speciálně upravená mléčná bílkovina, která se získává pomocí mikrofiltrace a ultrafiltrace z čerstvého mléka. Kompletní protein obsahuje všechny esenciální aminokyseliny. Hraje důležitou roli při udržování pozitivní bilance proteinů a dlouhého anabolického stavu tím, že brání rozpadu svalových proteinů. Podporuje pomalé, nepřetržité uvolňování aminokyselin v podobě micel po dobu až sedmi hodin po cvičení. Micelární kasein se mimo jiné, často doplňuje na noc, protože právě v noci pomáhá obnovovat a opravovat svalovou hmotu (případně ve směsi s rychlejšími zdroji bílkovin i po tréninku nebo během dne).  Dále tento kasein podporuje pocit plnosti a pomáhá rozkládat tuky, čímž se zvyšuje hladina energie. Mimo to že pomáhá budovat svaly, pomáhá také při ztrátě tuku a tónování.  Je velmi dobře stravitelný a dobrým zdrojem vápníku a fosforu. Je tedy velmi dobrý pro stavbu silných kostí. Pomáhá obnovovat normální hustotu kostí a tím působí preventivně proti osteoporóze, zlomeninám a zraněním z pádů. Tím, že je zdrojem aminokyselin, podporuje imunitní systém a pomáhá tedy snižovat riziko infekce. Dále je účinným antihypertenzním (proti vysokému tlaku) činidlem. Dle studií, kaseinové peptidy pomáhají zlepšovat vazodilatační kapacitu cév, a tím pomáhají při snižování hladiny krevního tlaku. Nezaměňujte kvalitní micelární kasein s levnými kaseináty (vápenatý, sodný), které se získávají sířením odstředěného mléka kyselinami a následnou neutralizací hydroxidem, čímž dochází ke značnému znehodnocení bílkovin.