Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Mořská sůl

Přírodní stopové minerály, které si mořská sůl během svého zpracování zachovává, jsou výborné nejen pro kožní problémy. Pomáhají klidnit a léčit kůži při svědění, vyrážkách (ekzémy, akné, psoriáza) nebo zarudnutí. Právě obsah minerálů v této soli je již dlouho ceněn pro své omlazující účinky na pokožku. Uvádí se, že díky vysokému obsahu hořčíku dokáže mořská sůl působit protizánětlivě, což zlepšuje funkce kožní bariéry a může pomáhat i při detoxikaci těla vyplavováním toxinů z těla ven.  Fluoridy, v mořské soli také obsažené, dokážou zase velmi dobře podporovat zdraví zubů a chránit je proti kazům. Obecně mořská sůl pomáhá udržovat zdravou rovnováhu elektrolytů v těle, což je podstatné pro udržení optimálního složení krve a krevního oběhu, svalové síly a celkové funkce těla. Pro diabetiky je prospěšná tím, že pomáhá udržovat vyváženou hladinu krevního cukru a mimoto i hladinu krevního tlaku. Mořskou sůl využijí i osoby trpící respiračními onemocněními jako je rinosinusitida (zánět sliznice dutiny nosní).