Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Řepkový olej

Řepkový olej je potravina, která je označována za potravinu s minimální výživovou hodnotou. Přesto obsahuje i některé látky, které jsou tělu velmi prospěšné. Patří sem vitamín E, který díky svým antioxidačním vlastnostem dokáže tělo chránit před rakovinou či kardiovaskulárními nemocemi. Také vitamín K, který je podstatný pro zdraví kostí a podporu koagulace krveNeobsahuje žádné sacharidy a má nejnižší obsah nasycených tuků oproti jiným olejům, proto je často využíván při dietách. Přítomné jsou také omega-3 mastné kyseliny, které jsou zase velmi prospěšné pro nás mozek.